Chalet Karlov – dveře a skryté zárubně DORSIS v nadstandardním domě.

Kombinace dřevostavby a monolitické stavby se propisuje i do interiéru, kde dominuje pečlivě vzorkované dřevo doplněné o jednobarevné povrchy v tmavých odstínech. Dialog s architektem dal vzniknout jedinečnému velkorysému konceptu domu na výjimečné stavební parcele na samotě křivoklátských luk a lesů.

Předmětná stavba je jednopodlažní samostatně stojící rodinný dům o zastavěné ploše 557 m².

Čistá podlažní plocha domu je 447m2. Jedná se o kombinaci dřevostavby a monolitické stavby, kdy dvě hlavní hmoty s dřevěnou konstrukcí a sklonitou střechou vystupují z terénního podstavce s plochou zelenou střechou.

Místo stavby leží na samotě, na Křivoklátsku. Jedná se o výjimečnou stavební parcelu v nezastavěném území. V sousedství se nacházejí pouze louky, lesy a obecní polní cesty.

Dům jako součást krajiny. Dům, který naplňuje touhu investora po cestě z města.

Hmotový koncept domu je tvořen dvěma prvky: terénní platformou a dvěma dřevěnými chalety. Dvě hmoty chaletů – dřevostaveb s masivní nosnou konstrukcí – se zbytkem domu kontrastují nejen formou a materiálem, ale zejména unikátním vnitřním otevřeným prostorem. V jednom z nich se nachází privátní část investora – ložnice se zázemím, v druhém naopak společenská část domu – obývací pokoj s kuchyní. Velkorysost hodovní síně s terasou, jedinečný výhled otevřeným štítem, teplo kamenného krbu i intimita skryté galerie jsou dalšími z aspektů, které tento prostor skýtá. Dialog s architektem dal vzniknout jedinečnému velkorysému konceptu. V přístupu k detailu však investor preferoval jednoduchá až banální řešení, které se dále odrážejí v čistotě celého domu. Dům je postaven z kombinace monolitu a dřevostavby, což se propisuje i v interiéru.

autor: Ing. arch. Pavel Lazarov, FANDAMENT ARCHITECTS s.r.o., www.fandament.eu, spolupráce Ing. arch. Pavel Kostka

1
2
3
4
1

Dveře a skryté zárubně FORTIUS 52

2

Dveře a skryté zárubně FORTIUS 52

3

Dveře a skryté zárubně FORTIUS 52

4

Dveře a skryté zárubně FORTIUS 52

Rodinný dům Chalet Karlov

Kombinace dřevostavby a monolitické stavby se propisuje i do interiéru, kde dominuje pečlivě vzorkované dřevo doplněné o jednobarevné povrchy v tmavých odstínech. Dialog s architektem dal vzniknout jedinečnému velkorysému konceptu domu na výjimečné stavební parcele na samotě křivoklátských luk a lesů. Druhé podlaží slouží pro děti, případně hosty. Najdeme zde dva dětské pokoje s koupelnou. Každý má svůj prostor. Podlaží jsou propojena schodištěm umístěným do obývacího pokoje.
DURUS 45 skrytá zárubeň v interiéru roku

Rekonstrukce bytu na Žižkově – Interiér roku

Ukázkou tvorby studia je rekonstrukce typického prvorepublikového bytu, ve kterém se česká elegance začátku 19. století prolíná s trochou Asie. Výsledkem je moderní, nadčasový bytDruhé podlaží slouží pro děti, případně hosty. Najdeme zde dva dětské pokoje s koupelnou. Každý má svůj prostor. Podlaží jsou propojena schodištěm umístěným do obývacího pokoje.
Dveře ve skryté zárubni - vila Hanspaulka

Realizace skrytých zárubní v exkluzivní designové vile Vista

Vila Vista je situována v legendární pražské vilové čtvrti Hanspaulka, kde od 30. let dvacátého století vyrostla řada vil od slavných architektů a kde žila elita české kultury. Vila Vista navazuje na tuto tradici a představuje unikátní koncept funkcionalistické architektury citlivě zasazené do původní parkové zahrady o rozloze přes 3.000 m², která tvoří scenérie všem interiérům domu, zejména pak celoproskleným panoramatickým podlažím. Tyto výhledy jsou stejně dech beroucí jako panoramatické výhledy na Pražský hrad a vzdálené horizonty města.
Rodinný dům LIBEREC

Realizace skrytých zárubní a bezobložkových pouzder v LIBERCI

Dvoupatrový dům na samém okraji horského letoviska byl navržen jako charismatické místo pro útěk z každodenního pracovního shonu. Koncept interiéru je laděn do přírodních materiálů a pastelových barev. Jedním z hlavních motivů celého interiéru jsou velkoformátové keramické obklady a dveře skryté v dřevěném obkladu.
Luxusní interiér rodinného domu LIBEREC

Realizace skrytých zárubní v Prostějově

Dům má dvě srdce. Krb pro zimní sezonu a krytou terasu na léto. V prvním podlaží jsou umístěny pobytové místnosti, obývací pokoj s kuchyní, technické zázemí domu, garáž. V západní části půdorysu 1. NP je umístěna soukromá část pro rodiče s ložnicí, koupelnou a šatnou. Druhé podlaží slouží pro děti, případně hosty. Najdeme zde dva dětské pokoje s koupelnou. Každý má svůj prostor. Podlaží jsou propojena schodištěm umístěným do obývacího pokoje.
Realizace dveří ve skryté zárubni v Kostele

Realizace skrytých zárubní v kostele blahoslavené Marie Restituty

NEBE NAD LESNOU Navrhovaný kostel je postaven na půdorysu kruhu, jenž je odvěkým symbolem nebe a věčnosti (čtverec oproti tomu odkazuje na zemi a pomíjivost). Nebe se zpětně odráží ve velikém barevném pásovém okně, které obepíná pod střechou kostel. Dá se tak říci, že se kruh vznáší nad Lesnou a v přenesené duchovní rovině , že se nad Lesnou vznáší nebe.
Posuvné dělící celoskleněné dveře

Realizace hliníkové příčky DIGERO v rodinném domě

Fotografie z realizace industriální hliníkové stěny DIGERO Slide oddělující vstupní chodbu od obytné části a dvou hliníkových světlíků.

automatizovaný sklad s administrativními prostory WÜRTH

Dům stroj. Sklad jako dokonalý nástroj. Perfektně fungující, dobře promazaná a seřízená mašina. "WÜRTH MACHINE" Ostré lokty, ostré jasné linie. Funkční tvary, nic navíc, nic zbytečného.
dveře a skryté zárubně v dřevěném obkladu

Rodinná vila Praha Černošice

Nová vila představuje unikátní bydlení v příjemné lokalitě na okraji vilové čtvrti. Promyšlené dispozice nabízejí vše, co moderní rodina potřebuje k pohodlnému životu.