Devět důvodů proč instalovat dveře se skrytou zárubní

Rozmach minimalismu jako hlavního interiérového trendu vede k užívání funkčních designových prvků, které bývaly vyhrazeny pouze luxusním projektům. Skvělým příkladem jsou dveře se skrytými zárubněmi.

Samotný styl minimalismu vznikl už ve 40. letech minulého století – na původní chápání prostoru Miese van de Rohe po osmdesáti letech plynule navazují tvůrci moderních komerčních projektů i stavitelé rodinných domů a bytů. Čisté linie, nadčasová elegance a ničím nerušený prostor – to jsou stavební kameny minimalismu dříve i dnes.

Neviditelné dveře ve skryté zárubni DORSIS

Instalací dveří se skrytými zárubněmi Dorsis vneseme do interiéru jednoduchost a přímé linie, odstraníme zbytečné rámy, prahy a obklady. Cíl je jednoduchý – zajistit celkovou jednoduchost a soulad všech základních prvků interiéru a dosáhnout maximální elegance.

„Podstatou úspěchu dveří Dorsis je vlastně paradox – kvalita konceptu dveří a skrytých zárubní je v tom, že finální produkt v místnosti není vidět. Dveře jsou srovnané do jedné roviny se stěnou, zárubeň, zámek i panty jsou zcela skryté ve zdi, mezi dveřmi a zdí je viditelná pouze tenká spára,“ říká David Velímský, jednatel společnosti Dorsis. „Zákazník pak rozhodne pouze o designu samotného dveřního křídla.“

Typy dveří ve skryté zárubni

PROČ TEDY VOLIT FORTIUS 52 ?

  • Jedná se o komplexní produkt „zárubeň-dveře“, který umožňuje volbu spolehlivého řešení do každého projektu.
  • Konstrukce skryté zárubně je vyrobena z hliníkové slitiny T6060 se speciálně řízeným zpracováním, což zaručuje pevnost a dlouhodobou kvalitu, dveře se nekroutí ani při dlouhodobém používání
  • Také tloušťka dveří 52mm ve spojení s robustní konstrukcí zajišťuje dlouhodobou pevnost dveřního křídla. Díky masivnosti celé konstrukce možné aplikovat volitelné prvky – skryté samozavírače, dveřní zarážky, elektrické otevírání, atd.
  • Průchodová výška může být až 3500mm, s nadpražím či bez něj, s nadsvětlíkem nebo šikminou
  • Tloušťka povrchových MDF desek je 6mm místo obvyklých 3mm, které snesou nejen nástřik či polep, ale i náročnější dekorování.
  • K dispozici je prakticky nekonečná variabilita povrchů dveří – od přírodní dýhy po CPL desky připravené k přemalování či dekorování.
  • Dveře jsou ošetřeny ze všech stran (nikoliv jen z viditelné hrany), což zabezpečuje vyšší odolnost ve vlhkých prostorách
  • Snazší a rychlejší montáž – celá konstrukce je dodávána smontovaná a vybavená ochrannými prvky pro snadnou instalaci.
  • A devátý důvod? Jsou prostě jedinečné a krásné..

VÍCE O SKRYTÝCH ZÁRUBNÍCH          FOTOGALERIE          POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ