Home in cube: Skryté soklové lišty DORSIS – dobrý design začíná od podlahy

Podlahové sokly jsou někdy mylně považovány za nepodstatný detail. Opak je ale pravdou,  nevhodné řešení většinou přímo bije do očí. Skryté soklové lišty Dorsis Linus představují jistotu estetického řešení.

Idnes – Fantastická proměna funkcionalistické vily pro rodinu se šesti dětmi

Historická vila nedaleko centra Olomouce pozbyla s necitlivou přeměnou v devadesátých letech svoji signifikantní funkcionalistickou tvář. S novými majiteli přišla kompletní rekonstrukce, která stavbě vdechla zpět atmosféru třicátých let a přinesla prestižní ocenění. Architekti vytvořili ve svažitém pozemku diskrétní koncept, který neruší přirozené panorama ani není viditelný z veřejné komunikace. Duchem výtvarně zvládnutá matérie abstrahuje k decentní eleganci neokázalé stavby, kde je i přes kreativní detaily patrná pokora nepřečnívat.
Dveře a skryté zárubně DORSIS ukryté do lamelového obkladu

S naším jednatelem Janem Krejčím o skrytých zárubních a minimalismu

Elegance v interiéru se v každém období projevuje jinak – současnost přeje jednoduchosti a estetické čistotě. Své k tomu má co říci i náš jednatel, pan Jan Krejčí. Povídali jsme si s ním nejen o kráse minimalismu, ale hlavně o skrytých zárubních. Ty totiž představují jeden ze základních stylotvorných prvků moderního interiéru, i když – jak říká Jan Krejčí – jejich hlavním posláním je nebýt vidět.

VIDEO: Trendy jsou bezzárubňové interiérové dveře

Přemýšlíte, jaké dveře do svého nového domova pořídit? Takzvané bezzárubňové provedení je skvělou dekorací, která, pokud nebudete chtít, nemusí být ani vidět.
Dorsis skrytá podlahová lišta linus

Dorsis LINUS – unikátní skrytá podlahová-soklová lišta

Kvalitně realizovaný interiér poznáme nejen podle kvality dominantních prvků, ale podle dotažení i zdánlivých detailů k dokonalosti. A maličkost, podle které poznáte skutečně precizní provedení, je například spojení podlah se zdmi.

Industriální příčka DORSIS DIGERO – sofistikované řešení, které oddělí kuchyň od ostatních částí bytu

Zvyšující se nároky na kvalitu bydlení přinášejí i časté požadavky na oddělení „funkčních“ prostor od běžné i noční zóny bytu při zachování dojmu propojení jednotlivých místností. Není totiž nutné vždy budovat další zdi a příčky, inspirujme se v moderních interiérech nebo trochu nečekaně – v kancelářských a industriálních prostorách. Ideální řešení totiž přinášejí industriální rámové dělící příčky DIGERO.

Devět důvodů proč instalovat dveře se skrytou zárubní

Instalací dveří se skrytými zárubněmi Dorsis vneseme do interiéru jednoduchost a přímé linie, odstraníme zbytečné rámy, prahy a obklady. Cíl je jednoduchý - zajistit celkovou jednoduchost a soulad všech základních prvků interiéru a dosáhnout maximální elegance.

Neskutečně dobrý dům s přírodním jezírkem je velmi příjemně zabydlený

Ať se dům tváří modernisticky, nebo jako rafinované přetavení tradiční venkovské stavby, nelze mu upřít výrazný charakter. Jeho dlouhé tělo se drží při zemi (je přece na okraji vsi) a ​​přírodními barvami ani materiálem smyslové krajině neodporuje. Architekti vytvořili ve svažitém pozemku diskrétní koncept, který neruší přirozené panorama ani není viditelný z veřejné komunikace. Duchem výtvarně zvládnutá matérie abstrahuje k decentní eleganci neokázalé stavby, kde je i přes kreativní detaily patrná pokora nepřečnívat.
Pivotové dveře AXON - zkušenosti Home in cube

Ideální dveře do moderního interiéru: Otočné dveře Dorsis Axon

Moderní interiéry kladou velké nároky na práci se světlem, vzdušnost a celkovou prosvětlenost prostor. Nejvýraznější designový trend dneška – minimalismus – přímo svádí k novému pojetí hlavních stavebních prvků včetně dveřních otvorů. Tam, kde je to možné, opouštíme klasické profilované zárubně a dveře a hledáme způsoby, jak pojmout dveře „nově“ a vnést do interiéru moderní eleganci.

S&B Stavebníctvo bývanie

Dorsis odhaľuje trendové možnosti delenia priestoru Súčasný trend v poňatí priestoru sa prikláňa ako k minimalizmu, tak aj k industriálu. Kombináciou oboch štýlov možno vytvoriť atraktívny a nevtieravý interiér. Dvere,…

Trendy bývanie Dvere, ktoré spĺňajú dizajnové trendy

DVERE, KTORÉ SPĹŇAJÚ DIZAJNOVÉ TRENDY 3.10.2018 | Súčasný trend v ponímaní priestoru sa prikláňa ako k minimalizmu, tak…

inspirati.cz Češi objevují krásu skrytých zárubní

Češi objevují krásu a minimalistické kouzlo skrytých zárubní V zahraničí oblíbený designový styl hotelových interiérů, který hojně využívají renomovaní designéři i architekti – skryté zárubně jsou ve světě…

Living.cz Inspirativní přístup a neotřelá řešení

Dorsis je specialistou na dveře a skryté zárubně. Produkty, které nabízí, jsou ukázkou dokonalého vývoje a perfekci při zpracování i montáži. Dveře se skrytou zárubní dokonale splynou se…

bydlení pro každého dokonalý design a špičkové provedení

Trendy v bydlení ovládá již několik let minimalistický přístup k interiéru a architektuře. Interiérům vévodí čisté linie a geometrické tvary, nepotřebné prvky jsou potlačovány, až eliminovány. Díky skryté zárubni DORSIS…

bydlení pro každého minimalismus i industriál

Současný trend v pojetí prostoru se přiklání jak k minimalismu, tak k industriálu. Kombinací obou stylů lze vytvořit atraktivní a neotřelý interiér. Dveře, na které se specializuje společnost Dorsis, jsou jeho nedílnou součástí.…