Living.cz Inspirativní přístup a neotřelá řešení

Dorsis je specialistou na dveře a skryté zárubně. Produkty, které nabízí, jsou ukázkou dokonalého vývoje a perfekci při zpracování i montáži.

dvere-352x198.jpgDveře se skrytou zárubní dokonale splynou se stěnou a vytváří tak designově čistý, ničím nerušený a nekonečně plynoucí interiér. Vedle skrytých zárubní nabízí společnost Dorsis také posuvné dveře, a to jak po stěně, tak do bezobložkového pouzdra.

Inovativním řešením pro dělení prostoru jsou hned dva produkty ze širokého sortimentu Dorsis: pivotové dveře Axon a rámové dělící příčky Digero. Jedním z trendů současné architektury a interiérového designu je industriální styl. Komplexně vyžaduje hodně odvahy, neboť odhaluje to, co jiné styly skrývají pod povrchem. Jde o dosažení syrového, ostrého vzhledu za pomoci nejen architektonických principů, ale i interiérových doplňků, od dělících příček přes svítidla, produktový design až k nejmenším detailům.

Principem industriálního stylu je přeměna konstrukčních prvků na objekty. Ty vytváří vzhled, který se jeví jako nedokončený, avšak je komplexní, soudržný a elegantní. Výhodou současných trendů je možnost jejich kombinování za účelem vytvoření originálního a neotřelého vzhledu. Prvky industriálního stylu mohou chytře oživit i minimalisticky laděný interiér.

obrazek_2-352x198.jpg
Rámové dělící příčky Digero společnosti Dorsis jsou ukázkou dokonalého využití prvků industriálního stylu za účelem vytvoření bezchybného produktu, který oživí jakýkoli interiér. Bezpečnostní kalené sklo je zasazené v hliníkovém či ocelovém rámu a pro vytvoření industriálního vzhledu je rozděleno hliníkovými lištami na jednotlivá pole. Do dělící příčky je možné umístit průchod ve formě dveřního křídla. Skleněné dveřní křídlo může být jak otevíravé, tak posuvné, a lze na něj aplikovat hliníkovou mřížku. Rámové příčky Digero lze kombinovat také s pivotovými dveřmi Axon.

Inovativním řešením pro oddělení místností jsou pivotové dveře. Dveře na skrytém pivotovém pantu s možností rotace 360° jsou vyrobeny stejně jako dělící příčky z tvrzené skleněné desky vsazené do hliníkového profilu. Pivotový pant má nosnost až 150 kg, dveřní křídlo tak může být nadstandardně veliké. Usazení pantu do podlahy a stropu dává vyniknout vertikálním liniím dveřního otvoru a pivotové dveře tak tvoří vysoce funkční designový prvek v interiéru. Při umístění několika pivotových dveří za sebou vzniká kinetická variabilně otočná stěna, která se hodí pro rozdělení prostor konferenčních místností a poslucháren. Ať už se jedná o dveře se skrytou zárubní, posuvné dveře, pivotové dveře či industriální dělící příčky, produkty Dorsis jsou vždy dokonalým doplňkem interiéru a kvalita jejich zpracování Vám sebere dech.dvere-dorsis-se-skrytou-zarubni-728x409.jpg