Ideální dveře do moderního interiéru: Otočné dveře Dorsis Axon

Moderní interiéry kladou velké nároky na práci se světlem, vzdušnost a celkovou prosvětlenost prostor. Nejvýraznější designový trend dneška – minimalismus – přímo svádí k novému pojetí hlavních stavebních prvků včetně dveřních otvorů. Tam, kde je to možné, opouštíme klasické profilované zárubně a dveře a hledáme způsoby, jak pojmout dveře „nově“ a vnést do interiéru moderní eleganci.

Místo příčky a dveří lze využít i minimalistické příčky a otočné dveře, zdroj: Dorsis

Osvědčenou metodou jsou samozřejmě dveře se skrytými zárubněmi, které umožní sladit dveřní plochu se vzhledem celého interiéru, upozadit je nebo naopak nechat vyniknout. Co když je ale naším cílem maximálně využít celou šíři dveřního otvoru, prosvětlit interiér a navíc vnést do bytu skutečně elegantní luxusní prvek?

PROČ CHTÍT PIVOTOVÉ DVEŘE?

Potřebám stavitelů a architektů vychází vstříc Dorsis nabídkou pivotových dveří Axon. Představte si dveře, které vůbec nepotřebují zárubně. Nejen, že zachovají nerušenou linii celé stěny, ale do vašeho interiéru vnesou úplně novou estetiku – bez zárubní a přechodových hran či prahů máte pocit, že je dveřní prostor mnohem větší, celý interiér se „zvětší“ a prosvětlí.

Prosklené pivotové dveře Axon na excentrických pantech – ideální řešení do velkých prostor, zdroj: Dorsis

AXON – DVEŘE NA NEVIDITELNÝCH PANTECH

Pivotové dveře Axon se otáčí v neviditelných pantech s nosností až 150kg, které jsou upevněné do stropu a podlahy. Díky tomu není potřeba žádná zárubeň, dveře se otevírají v prostoru bez jakýchkoliv rušivých prvků. I ve chvíli, kdy jsou dveře otevřené, vnímáme jen rám dveří a čisté zakončení zdí.

Samotné dveře mohou být usazené v tenkém hliníkovém rámu, celoskleněné nebo celodřevěné. Jsou vyráběny na míru a mohou mít takřka jakýkoli rozměr a to v rozmezí maximální výšky (až 3 000 mm) a šířky dveřního křídla (až 2 000mm). Pokud instalujeme dveře Axon v rozměrech běžných dveří (tzn. 800-900mm), jsou panty umístěny excentricky, abychom maximálně využili šíři průchodu. Pivotové dveře ale skvěle vypadají a fungují i ve velkých prostorách – elegantní Axon může mít šířku až 2 metry a s panty umístěnými uprostřed je možné dveřmi otáčet o 360°. Toto řešení je tedy nejen estetické, ale zároveň vrcholně praktické.

Prosklení pivotových dveří zajistí dostatečné prosvětlení vnitřních interiérových prostor, zdroj: Dorsis

Instalaci pivotových dveří nebo dveří se skrytými zárubněmi je v každém případě vhodné řešit ještě před finalizací hrubé stavby nebo při přípravě rekonstrukce. Dorsis vyrábí všechny své výrobky přímo na míru každému projektu – pouze tak máte jistotu, že vaše nové dveře budou nejen krásné, ale i konstrukčně vhodné a dlouho spolehlivé.

Pivotové dveře Axon, zdroj: Dorsis

Pivotové dveře Axon Zdroj: Dorsis