Od minimalismu k industriálu

Současný trend v pojetí prostoru se přiklání jak k minimalismu, tak k industriálu. Kombinací obou stylů lze vytvořit atraktivní a neotřelý interiér. Dveře, na které se specializuje společnost Dorsis, jsou jeho nedílnou součástí. Ať už se jedná o skryté zárubně, bezobložková pouzdra, nebo hliníkové dělicí příčky, v každém případě jde o pečlivě sestavený produkt, funkční i designový doplněk interiéru. Dveře Dorsis Od minimalismu k industriálu Čistý, ničím nerušený prostor oproštěný od nadbytečných prvků, detailů a dekorací, je trendem několika posledních let. V takovém interiéru hrají prim dveře se skrytou zárubní. Jejich schopnost dokonale splynout se zdí však není je jich jedinou silnou stránkou. Hliníkový profil Dorsis má hned několik výhod. Profily Fortius 52 i Durus 45 jsou vyvinuty tak, že je lze použít reverzně. Dveře je tak možné otevírat při zachování celistvosti pohledu jak ven, tak i dovnitř. Model dveří se skrytou zárubní Fortius 52 lze použít do výšky až 3500 mm, a to buď s horním nadpražím, nebo bez. Další z výhod dveří a skrytých zárubní Dorsis je možnost jejich skosení v jakémkoli požadovaném úhlu. Dveře Dorsis se vždy přizpůsobí prostoru a lze
je instalovat i do podkrovních pokojů, a to s maximálním využitím daného místa. Povrch dřevěného dveřního křídla lze dokončit lakováním kvalitní polyuretanovou barvou v jakémkoli odstínu RAL, a to jak v matné, tak i v plně lesklé variantě. Povrch dveří lze dokončit také dýhou nebo stěrkou. Dveře Dorsis tak mohou v prostoru vyniknout, nebo mohou opticky splynout se stěnou.

Novinkou mezi produkty Dorsis jsou dveře Woody.

S obložkou v líci se zdí na profilu skryté zárubně Fortius 52 a dokončené dýhou jsou doplňkem interiéru propojujícím minimalistický design s klasickými interiérovými prvky. Tento atraktivní produkt byl vytvořen pro takové klienty, kteří touží po designovém bydlení, a současně chtějí zachovat některé tradiční principy. Ukázkou dokonalého využití prvků industriálního stylu jsou rámové dělicí příčky Digero. Bezpečnostní kalené sklo je zasazené v hliníkovém či ocelovém rámu a rozděleno hliníkovými lištami na jednotlivá pole. Do dělicí příčky je možné umístit průchod ve formě dveřního křídla. Skleněné dveřní křídlo může být jak otevíravé, tak posuvné a lze na něj aplikovat hliníkovou mřížku. Rámové příčky Digero lze kombinovat také s pivotovými dveřmi Axon. Industriální dělicí příčky rozjasní interiér nejen svým vzhledem, ale i schopností propouštět světlo. Pro vytvoření intimní atmosféry lze použít skleněnou desku v povrchové úpravě Satinato.

Dorsis vedle skrytých zárubní nabízí také posuvné dveře, a to jak po stěně, tak do bezobložkového pouzdra. Toto provedení se skvěle hodí do prostor, ve kterých je méně místa a otevřené dveřní křídlo by bylo překážkou. Křídlo posuvných dveří může být jak dřevěné, tak i skleněné – čiré či pískované. Dorsis nejsou ale pouhým designovým doplňkem. Společnost Dorsis vyvinula systém dveří a skrytých zárubní s protipožární, bezpečnostní a akustickou odolností.
Od prvního listopadu 2018 je možné navštívit nový showroom Dorsis v Praze. Na adrese V Roháči I. 1438, 252 42 Jesenice vznikl neobyčejný prostor, který představuje všechny produkty, které společnost v současné době nabízí.
V minimalistickém interiéru s vysokými stropy jsou k vidění všechny novinky, a to včetně nových hřejivých materiálů, jimiž jsou například týk, sukový dub či exotický makasar.