Skryté zárubně a dveře DORSIS v realizaci RD Koblasko

Dřevostavba na samotě u lesa

Dřevostavba byla postavená velmi rychle, už za půl roku si sem mohli majitelé stěhovat osobní věci. A protože už před tím bydleli v rodinném domku, moc dobře věděli, co od nového domova vyžadují,  a právě proto je dispozice ušitá přímo jim na míru.

Z prostorného vstupu je možné vejít do klidové zóny nebo naopak do společenské části. Ta je koncipována oproti trendu lehce odlišně. Manželé si totiž nepřáli propojit kuchyni s obývákem, tak jako tomu bývá standardně v novostavbách, ale naopak místnosti oddělit. Proto jsou mezi nimi posuvné dveře, kterými lze místnost oddělit nebo naopak alespoň opticky spojit. Kromě velkých prosklených tabulí zaujme v interiéru okno s širokým parapetem, na kterém lze pohodlně odpočívat – a ani tady nechybí nádherný výhled do přírody. Kromě hlavní ložnice manželů a pokoje pro dceru jsou k dispozici ještě dva další pokoje pro hosty. V domě se nachází jedna velká koupelna s vanou, ze které je výhled na koupací jezírko a jedna menší se sprchovým koutem.

Produkty v realizaci

O projektu

Lokalita: Praha, Česká republika

Architekt: www.archcon.cz

Ing. Irena Truhlářová
Ing. Arch. Martin Valášek

Fotografie:

Martin Zeman – datelier.cz

Ocenění – dřevostavba roku

  • Vítěz semifinále 06/21, titul absolutní vítěz Dřevostavba roku 2021 ankety Dřevostavba roku 2021 časopisu DŘEVO&stavby
  • Účast v prestižní přehlídce moderní dřevěné architektury Salon dřevostaveb 2022.

Více o tomto domě se můžete dozvědět v redakční návštěvě časopisu Dřevo&Stavby 06/2021.

1
2
pivotové dveře AXON a posuvná celoskleněná stěna DIGERO
1

Celoskleněné pivotové dveře v hliníkovém rámu AXON

2

Posuvné celoskleněné dveře DIGERO slide v kombinaci s bezobložkovým stavebním pouzdrem BELPORT

Dispozice je velmi jednoduchá a vzdušná. Všechny místnosti na severní straně mají přímý kontakt s venkovní dřevěnou terasou a zahradou.

Transparentnost a otevřenost je nosným i výplňovým aspektem interiéru. Dům Davida a Evy je zabydlený. Ovšem ne jako důsledek kumulace prvků zařízení a dekorací v čase, ale evidentně jako výsledek práce na designu od samého počátku, ba snad ještě dříve, než se koplo do země.

1
bezfalcove dveře v rovině se stěnou
1

SYSTÉM SKRYTÉ ZÁRUBNĚ FORTIUS 52 A RÁMOVÉ ZÁRUBNĚ PRO DVEŘE DO VÝŠKY 2700 MM.

1
Celoskleněná sprchová zástěna využívající systém fixní dělící příčky DIGERO
1

Sprchový kout využívající systém Fixní celoskleněné dělící příčky v hliníkovém rámu DIGERO

1
1

Bezobložkové stavební pouzdro Belport a hliníková posuvná stěna Digero stylově odděluje jídelní část od obývacího pokoje.

1
Bezobložkové stavební pouzdro Belport a hliníková posuvná stěna Digero stylově odděluje jídelní část od obývacího pokoje.
1

Bezobložkové stavební pouzdro Belport a hliníková posuvná stěna Digero stylově odděluje jídelní část od obývacího pokoje.