Chalet Karlov – dveře a skryté zárubně DORSIS v nadstandardním domě.

Kombinace dřevostavby a monolitické stavby se propisuje i do interiéru, kde dominuje pečlivě vzorkované dřevo doplněné o jednobarevné povrchy v tmavých odstínech. Dialog s architektem dal vzniknout jedinečnému velkorysému konceptu domu na výjimečné stavební parcele na samotě křivoklátských luk a lesů.

Předmětná stavba je jednopodlažní samostatně stojící rodinný dům o zastavěné ploše 557 m².

Čistá podlažní plocha domu je 447m2. Jedná se o kombinaci dřevostavby a monolitické stavby, kdy dvě hlavní hmoty s dřevěnou konstrukcí a sklonitou střechou vystupují z terénního podstavce s plochou zelenou střechou.

Místo stavby leží na samotě, na Křivoklátsku. Jedná se o výjimečnou stavební parcelu v nezastavěném území. V sousedství se nacházejí pouze louky, lesy a obecní polní cesty.

Dům jako součást krajiny. Dům, který naplňuje touhu investora po cestě z města.

Hmotový koncept domu je tvořen dvěma prvky: terénní platformou a dvěma dřevěnými chalety. Dvě hmoty chaletů – dřevostaveb s masivní nosnou konstrukcí – se zbytkem domu kontrastují nejen formou a materiálem, ale zejména unikátním vnitřním otevřeným prostorem. V jednom z nich se nachází privátní část investora – ložnice se zázemím, v druhém naopak společenská část domu – obývací pokoj s kuchyní. Velkorysost hodovní síně s terasou, jedinečný výhled otevřeným štítem, teplo kamenného krbu i intimita skryté galerie jsou dalšími z aspektů, které tento prostor skýtá. Dialog s architektem dal vzniknout jedinečnému velkorysému konceptu. V přístupu k detailu však investor preferoval jednoduchá až banální řešení, které se dále odrážejí v čistotě celého domu. Dům je postaven z kombinace monolitu a dřevostavby, což se propisuje i v interiéru.

autor: Ing. arch. Pavel Lazarov, FANDAMENT ARCHITECTS s.r.o., www.fandament.eu, spolupráce Ing. arch. Pavel Kostka

1
2
3
4
1

Dveře a skryté zárubně FORTIUS 52

2

Dveře a skryté zárubně FORTIUS 52

3

Dveře a skryté zárubně FORTIUS 52

4

Dveře a skryté zárubně FORTIUS 52