Výrobní hala firmy EVVA – GUARD

Jedná se o novostavbu výrobní haly s administrativním zázemím v části města s průmyslovými areály.
V administrativní části, umístěné mezi halou a uličním prostorem ve přední části areálu, je koncentrována kvalita a náročnost řešení, zatímco výrobní část jsme řešili čistě ekonomicky s minimem náročných prvků.
Naším cílem bylo najít základní charakteristiku, takovou vlastní DNA, firmy EVVA a GUARD a jejích výrobků, firem vyrábějící klíče, zámky a bezpečnostní uzamykací systémy více než 100 let a přenést je do architektury nové stavby, ve které by mohly obě firmy fungovat dalších 100 let. Zubatost. Modulárnost. Princip zasunutí. Otevření a uzavření. Úspornost a efektivita. Propojení. Variabilita. To byla témata, se kterými jsme pracovali při návrhu stavby.

Produkty v realizaci

O projektu

Adresa:Wagnerova, TišnovČeská republika
Investor:EVVA spol. s r.o. Praha, jednatel Martin Koudelka
Realizace:08.2020 – 09.2021
Zastavěná plocha:1990 m2
Obestavěný prostor:9589 m3
Náklady:49 500 000 CZK
Foto: BoysPlayNice

Architektonické principy

Princip zubatosti – výborně se uplatnil v půdorysně trojúhelníkovém prostoru vymezeném pro administrativní část. Jednotlivé kanceláře jsou odskočeny vždy o jeden modul, do ulice vytváří princip klíče – zapadajících zubů.

1
1

Skryté zárubně DORSIS DURUS 45

Dispozice je velmi jednoduchá a vzdušná. Všechny místnosti na severní straně mají přímý kontakt s venkovní dřevěnou terasou a zahradou.

Architektonické řešení
Stavbu jsme rozdělili na dva celky – vlastní výrobní halu a administrativní část.

Administrativní část je umístěna do prostoru mezi halu a uliční prostor a vytváří architektonicky kvalitní předstupeň před utilitárně pojatou výrobní část.

1
1

Sprchový kout využívající systém Fixní celoskleněné dělící příčky v hliníkovém rámu DIGERO

1
1

Dveře ve skryté zárubni DORSIS DURUS 45